You are currently viewing Najčastejšie poruchy tlakovej umývačky a ich riešenia

Najčastejšie poruchy tlakovej umývačky a ich riešenia

Najčastejšia porucha tlakového čističa? Určite to, že leží v skrini a namiesto čistenia sa na ňu len práši. Bohužiaľ, to nie je jediný problém, s ktorým sa pri wapke stretnete. Či už ju používate na záhrade na čistenie grilu a bicykla, alebo v priemyselnom prostredí, po čase môže začať štrajkovať. Ale väčšinou ide o ľahko riešiteľné problémy, ktorým sa dá predísť pravidelnou údržbou.

Prečo vysokotlakový čistič nefunguje ako predtým a čo to znamená?

Vytiahli ste vapku na jarné upratovanie, ale akonáhle ju spustíte, nefunguje ako predtým?

Možno nemá dostatočný tlak, alebo počas čistenia preskakuje z vysokého tlaku na nižší.

V najhoršom prípade môže voda prestať prúdiť úplne. Pri vašej vapke skrátka dochádza k výpadkom, kvôli ktorým je čistenie skoro horšie, než keby ste sa do neho pustili ručne.

„Cukanie a trhanie“ vysokotlakových čističov je častý problém, ku ktorému môže dôjsť pri nedostatočnej údržbe.

Vapka môže hnevať aj z ďalších príčin. Aké poruchy patria k najčastejším?

Najčastejšie závady vysokotlakového čističa a ich riešenie

Najčastejšie poruchy vysokotlakových čističov

Medzi najčastejšie príčiny porúch vysokotlakových čističov patria:

  • Problémy s čerpadlom, ktoré bránia správnemu prívodu vody počas používania.
  • Prítomnosť vzduchových bublín v hadici.
  • Upchatie filtra alebo trysky.
  • Únik vody z hadice, pištole, nadstavca alebo trysky.
  • Problémy s napájaním, napríklad poškodenie napájacieho kábla.
  • Prehriatie motora. V takom prípade sa vysokotlakový čistič automaticky vypne, aby zabránil poškodeniu vnútorných súčastí.

Ako vyriešiť najčastejšie poruchy vysokotlakových čističov

Pokiaľ sa vám podarilo odhaliť príčinu poruchy, riešenie je obvykle jednoduché.

  • Problém s čerpadlom – Skontrolujte, či nie je prívodná hadica zalomená alebo upchatá. Pokiaľ je čerpadlo chybné, môže byť nutné vymeniť niektoré jeho časti. V takom prípade odporúčame kontaktovať autorizovaný servis.
  • Vzduchové bubliny v hadici – Odpojte hadicu a nechajte jej niekoľko sekúnd pretekať vodu. Potom ju znova pripojte a overte, či problém zmizol.
  • Upchatie filtra alebo trysky – Dôkladne vyčistite filter a odstráňte nečistoty z trysky. Pokiaľ je tryska príliš opotrebovaná, odporúčame ju vymeniť.
  • Únik vody – Starostlivo skontrolujte hadicu, pištoľ, trysku a nadstavec, či niekde netečie voda. Pokiaľ objavíte praskliny alebo diery, bude nutné poškodenú časť vymeniť.
  • Poškodený napájací kábel – Ak zistíte akékoľvek poškodenie kábla, nepoužívajte čistič, kým závadu nevyriešite.
  • Prehriatie motora – Nechajte čistič pred ďalším použitím vychladnúť. Ak sa problém opakuje, skontrolujte, či sú chladiace ventily čisté a správne fungujú. Pokiaľ problémy pretrvávajú, odporúčame nechať čistič skontrolovať odborným technikom, aby nedošlo k ďalšiemu poškodeniu.
Najčastejšie závady vysokotlakového čističa a ich riešenie

Vysokotlakové čističe v priemysle a obchode – full servis pre bezstarostnú prevádzku

Pokiaľ používate vysokotlakové čističe vo firemnom prostredí, porucha je to posledné, čo potrebujete riešiť.

Preto našim zákazníkom ponúkame podporu pri výpadku stroja v podobe zapožičania náhradného stroja – s výpadkom techniky sa tak nemusíte počas opravy stretávať.

To sa hodí nielen zákazníkom z radov upratovacích firiem, ale aj majiteľom menších obchodov, dielní a všetkým, ktorí sa spoliehajú na upratovaciu techniku ​​vo svojej prevádzke.

Upratovacím strojom tiež zaisťujeme pravidelný servis, ktorý podobným závadám predchádza. Váš upratovací stroj je pod dozorom servisného tímu počas servisnej prehliadky, ktorá prebieha 2x ročne.

Technici skontrolujú funkčnosť a nahradia opotrebiteľné prvky upratovacej techniky.

Najčastejšie závady vysokotlakového čističa a ich riešenie

Prevencia porúch vysokotlakového čističa

Pokiaľ kupujete studenovodný alebo horúcovodný vysokotlakový čistič do domácnosti, môžete väčšine porúch predchádzať pravidelnou údržbou a používaním vapky v súlade s manuálom.

Konkrétne vždy odporúčame:

  • Starostlivo si preštudovať tlačený alebo digitálny návod k vášmu modelu. Vďaka tomu sa zoznámite so všetkými jeho funkciami a predídete možným problémom, opotrebovaniu alebo poruchám.
  • Po každom použití čistič správne vyčistiť. To zahŕňa vyčistenie všetkých súčastí, odstránenie vody z hydraulického okruhu a príslušenstva a správne uskladnenie zariadenia.
  • Plánovať dôkladnejšiu údržbu. Odporúčame kontaktovať odborného technika po 3 mesiacoch alebo 200 hodinách používania a potom po 6 mesiacoch alebo 300 hodinách používania. Technik vykoná kontrolu a čistenie kľúčových vnútorných súčastí, ako sú sacie a regulačné ventily, filtre, trysky a olej.

Pri pravidelnej údržbe a čistení vašej vápky bude čistiť podávať maximálny výkon za všetkých okolností a umožní vám efektívne a jednoduché čistenie bez zbytočnej námahy.

Pridaj komentár